Dažniausiai užduodami klausimai | Gamtosauga.lt
 

Dažniausiai užduodami klausimai

KLAUSIMAS:

Kas atsakingas už OAM ir F-dujų nuotekį įrangoje, ataskaitas, tvarkymą ir kitus su šiomis dujomis susijusius klausimus.

ATSAKYMAS:

Atsakingas “operatorius”. Operatoriaus apibrėžimas aiškiai išdėstytas F-dujų reglamente ir AM įstatymuose. Operatorius apibrėžiamas kaip „fizinis arba juridinis asmuo, turintis faktinius įgaliojimus užtikrinti įrangos ir sistemų techninį veikimą“. Pagal šį apibrėžimą f-dujų turinčio įrenginio savininkas nebūtinai yra įrangos operatorius.

KLAUSIMAS:

Mūsų įmonė atlieka stacionarios šaldymo ir oro kondicionavimo įrangos, montavimo, remonto bei priežiūros darbus kitose įmonėse, su kuriomis yra pasirašytos bendradarbiavimo sutartys ir kiekvienais metais teikia ataskaitas valstybinėms institucijoms apie naudojamas F-dujas ir OAM.

Tačiau kyla toks klausimas,  jei pvz. mūsų subrangovai nuperka freoną ir sunaudoja jį mūsų  montuojamai įrangai, kaip mums sužinoti kiek subrangovas sunaudojo freono, kad ataskaitų teikimo metu galėtume „parodyti“ kiek mūsų įmonė sunaudojo freono?

 ATSAKYMAS:

Jei freoną naudoja subrangovas tai jis ir privalo pateikti ataskaitas už savo sunaudotą freoną. Jis taip pat pilnai atsako už sistemos hermetiškumą ir pildymo darbų kokybę. Jei remiantis sutartiniais santykiais ataskaitas už subrangos darbus pildote jūs, tai tik subrangovas gali pateikti informaciją jums, apie jo užpildytus freono kiekius.